Léto se blíží a s ním bezpochyby přijdou opět velká parna. A i když nemusí být letošní léto tak horké, jako byla ta předešlá, pořád se jedná o období, kdy se venkovní teploty obvykle pohybují okolo 25 °C, což znamená, že občasné osvěžení vždy přijde vhod. V případě, že disponujete vlastním bazénem, nemusíte prakticky nic řešit. Vždy, když budete mít chuť a volný čas, můžete si udělat pár temp. Přitom byste však neměli zapomínat na kvalitu vody, která sice nemusí být úplně špičková, ale neměly by se v ní ve velkém množit rozličné bakterie, které vám mohou ve větších počtech ublížit. Proto, abyste toho docílili, budete muset podniknout několik kroků a použít i různé druhy preparátů.
– Jako první byste měli zbavovat pevných nečistot, které mohou do bazénové vody přenést i bakterie. Ty tam může snadno zanést vítr. Může se jednat o listy, větvičky, různý hmyz a další věci, které byste rozhodně v bazénu neměli chtít. Jejich odstranění bývá relativně jednoduché, pokud vlastníte menší vodní plochu a složitější, máte-li velký bazén. Většinou se totiž odstraňují pomocí síťky umístěné na teleskopické tyči. Dobrým pomocníkem může být plachta, která celou hladinu dokáže zakrýt, díky čemuž ke kontaktu nečistot s vodou vůbec nedojde. Ovšem plachtu není možné z pochopitelných důvodů nataženou nepřetržitě.
– Bakterie nebo i řasy samozřejmě nevylovíte síťko, ale zničíte je příslušnými chemickými prostředky. Standardně se používají chlorové tablety, ale pokud vám chlór příliš nevoní nebo se při kontaktu s ním vždy osypete, můžete vyzkoušet alternativu ve formě kyslíkových preparátu, případně vyzkoušet mořskou sůl kombinovanou se solonizační jednotkou.
– Posledním krokem by mělo být uvedení pH vody do správného poměru. I na to jsou různé přípravky, které se dají běžně pořídit ve specializovaných obchodech. Při vychýlení pH na jednu nebo na druhou stranu nejenže se mohou některé bazénové části začít pomalu, ale jistě ničit, ale rovněž se vytvoří lepší prostředí pro množení bakterií.