K návštěvě logopeda v pozdějším věku může být důvodů několik, jedním může být, že jsme se v mládí naučili špatnou výslovnost některých písmen, huhláme a není nám příliš rozumět ale i prodělání mozkové mrtvice. Když se zaposloucháme do rozhovorů dospělých lidí zjistíme, že špatná řeč není výjimkou a někteří i v dospělosti zápasí s problémy. Logopedie je plně hrazena ze zdravotního pojištění, tedy pokud jste u pojišťovny se kterou má logoped smlouvu. Jak často je na logopedii nutné docházet je různé, zpravidla to bývá jednou za tři týdny. Je důležité se však obrnit trpělivostí, když na začátku nejde vše tak jak bychom si představovali.
Můžeme zlepšit svůj mluvený projev
Na logopedii můžeme začít chodit v kterémkoli věku a není za co stydět naopak. Logoped ví, jak pracovat s dětmi i dospělými a obavy rozhodně nejsou na místě. I přes pravidelné docházení na logopedii budeme muset doma procvičovat, bez toho by to nešlo. Skvělé je také pokud budeme nahlas číst, čímž si lépe ukotvíme mluvený projev. V dospělém věku se návyky v řeči upravují sice podstatně hůře, nicméně je to možné, pokud budeme trpělivě dbát rad a pokynů logopeda. Nikomu že chodíte na logopedii nemusíte nic říkat, ale na druhou stranu je skvělé mít podporu okolí.
Logopedický pobyt, žádný problém!
Je zařízení i u nás v republice kde je možnost absolvovat pobyt zaměřený na logopedii. Při takovém pobytu bude zajištěno stravování, ale součástí budou i masáže nebo cvičení. Je to skvělá možnost, jak příjemně strávit třeba dovolenou je dobré vědět že tuto službu lze absolvovat i v rámci pracovní neschopenky.
Tím prvním krokem je však nebát se začít svůj problém řešit, protože pomoc je k dispozici jen pro toho, kdo o ni požádá. Pokud vám byl tento článek blízký z toho důvodu že řešíte tento problém nebojte se zvednou sluchátko a směle se objednat na logopedii.