Výběr je obecně vysoký. Někteří ovšem také doporučují si něco vytvořit sám. Opravdu musím říct, že pár kutilům se podařilo vytvořit skvělé věci, a to za poloviční cenu. Ovšem to vyžaduje znalost techniky a programovaní. Aktuálně není tak složité začít s programováním a naučit se alespoň základy během pár desítek minut až hodin. Pojďme si rozebrat některé chytré pomůcky do domácnosti, které by se vám mohli hodit:
· Žárovka. Naprostá klasika, kterou prodává spousta společností. Nabízí velkou spoustu barevných variant světla a ovládání pomocí dálkového ovladače. Pokud máte senzor pohybu, můžete také nastavit, aby se při příchodu do pokoje rozsvítila žárovka do určité, vámi zvolené barvy. Velikou výhodou může být to, že lze velkou spoustu žárovek ovládat přes telefon. Proto není potřeba dálkové ovládání, kterých může být v některých domácnostech opravdu hodně. Kdo do nich má shánět baterie?
· Termostat.Hodně lidí si vychvaluje chytrý termostat, který dokáže změnit teplotu na dálku, nebo podle přednastavených možností. Určitě spousta z vás občas měla takovou náladu, kdy se vám nechtělo vstávat z gauče jen proto, abyste změnili teplotu v pokoji. Pak je chytrý termostat řešením!
· Senzor pohybu. Dnes už dokáží senzory klidně rozpoznat obličej, a tak není lepší bezpečnost než si dát před dům senzor s kamerou, která se zapne, pokud v blízkosti baráku zaznamená pohyb.
· Chytrá zásuvka. Kromě toho, že dokáže měřit třeba spotřebu energie, také může být ovládána vzdáleně. Primárně se využívá k zapnutí nebo vypnutí proudu v zásuvce. Taková možnost se může hodit, pokud máte třeba topení na elektřinu a opět se vám nechce moc zvedat. Také dokážete průtok energie regulovat, ale v tom využití najde malá část z použivatelů.
· Žaluzie. Podle slunečního světla se chytré žaluzie dokážou samy zatahovat, či roztahovat.
A co vy – máte nějaký chytrý spotřebič doma? Přáli byste si nějaký?